у Полтаві:  +38 067 695-30-90    +38 050 980-40-01

Новинки магазину 

Останні надходження до інтернет-магазину дитячих товарів

Рекомендовані товари 

Товари нашого інтернет-магазину, на які ми рекомендуємо звернути увагу

Як правильно вибрати ім'я дитині?

как подобрать имя ребенкуКоли на світ з'являється маленька людина, неминуче виникає питання: яке ім'я дати малюкові? Яке з імен буде найбільш підходящим?

Якщо і перед Вами постала проблема вибору імені для свого малюка, то перш за все пам'ятайте - це Ваша дитина і як його назвати вирішувати тільки Вам. Інша справа, що підходити до цього питання потрібно обережно, оскільки невдало обране ім'я може стати причиною важкої психологічної травми. Трапляється, що батьки, засліплені любов'ю до свого немовляти, вибирають настільки невдалі імена, що самі того не бажаючи, ламають своїй дитині все її майбутнє життя.

 Типові помилки при виборі імені для дитини

Помилка перша: Вибираючи ім'я, пам'ятайте про свою відповідальність перед дитиною.

Як часто доводиться чути фразу: це моя дитина, як захочу, так її і назву. Це не зовсім справедливо. Дитина - це не річ, вона не може безроздільно належати ні Вам, ні будь-кому ще. У неї буде своє життя, свої почуття, свої переживання, і дай Бог, щоб серед цих переживань не було переживань щодо невдало обраного імені.

Помилка друга: Будьте обережними з нестандартними іменами.

Той факт, що Ваш малюк найкращий, не повинен підлягати сумніву, однак не варто підкреслювати неординарність своєї дитини, вибираючи йому зайво неординарне ім'я.

Пам'ятайте, що чим незвичніше ім'я, тим сильніше воно привертає увагу оточуючих, і це є джерелом великої психологічної напруги. У більшості випадків навколишні аж ніяк не схильні ставитися до Вашого вибору з розумінням. Навпаки, куди з більшою охотою вони віддадуть перевагу жартуванням над нестандартними іменами, ніж захопленням ними.
На жаль, але навіть самі, здавалося б, симпатичні з нестандартних імен, доставляють своїм носіям чимало проблем і неприємностей. Навіть діти знаменитостей, які живуть далеко від "грубого" світу, страждають від надмірно незвичайних імен. Так син Девіда Боуї, який отримав при народженні дивне ім'я Зоуі, подорослішавши, віддав перевагу змінити його на нейтральне - Джо, а дочка музиканта Кейта Річардса (Роллінг Стоунз), яку багаторозумні батьки охрестили Кульбабою, стала Анжелой.

Помилка третя: Не намагайтесь в імені малюка висловити всю свою любов до нього.

Ласка батьків - велика річ. Однак не слід орієнтуватися на це при виборі імені. Уникайте надто ласкавих імен. Пам'ятайте, що ім'я дитини служить не стільки для прояву батьківської ніжності, скільки для його спілкування з зовнішнім світом, і цей світ часто буває холоднішим й черствішим, ніж хотілося б.

Що ж до батьківських почуттів, то по-перше, будь-яке ім'я, як би воно не звучало, має пестливі форми, що дозволяють виявити до малюка всю гаму ніжних батьківських почуттів. По-друге ж, надто ласкаві імена можуть викликати відторгнення не тільки у оточуючих, але з часом і у самої дитини.

Помилка четверта: Не довіряйте своєму слуху і голосу

Однією з частих помилок при виборі імені є аргумент: мені подобається як звучить це ім'я. На жаль, але аргумент цей нікуди не годиться. Суть в тому, що коли батько вимовляє ім'я своєї дитини, він це робить зовсім не так, як це ж ім'я будуть вимовляти чужі, сторонні люди.

При проголошенні імені, яке Ви збираєтеся дати своїй дитині, у Вашому голосі вчуватиметься не так реальне звучання цього імені, скільки Ваша любов і ніжність до свого малюка. У такій ситуації навіть самі неблагозвучні імена можуть здатися казково-ніжною мелодією. Наприклад, ім'я Марфа, Марфуша, вимовлене з ніжністю, може прозвучати дивно красиво, але на жаль, це ж ім'я, вимовлене стороннім, неминуче прозвучить надто різко через особливості свого звукосполучення.

Помилка п'ята: Не забувайте про сполучуваність імені з по-батькові та прізвищем

Не секрет, що речі, які гарні самі по собі, в поєднанні можуть дати прямо протилежний ефект. Простий приклад: біла блуза і кетчуп ...
Точно так само і з вибором імені: постарайтеся, щоб ім'я, прізвище та по батькові гармоніювали один з одним, а не виглядали як недоречна пляма на Вашій блузі.

Помилка шоста: Не женіться за модою

Якщо Ви хочете, щоб ім'я Вашої дитини завжди звучало сучасно, то Вам не слід орієнтуватися на моду. Пам'ятайте, ніщо не минає так швидко, як мода, ім'я ж у людини залишається на все життя.

Повірте, такі звичні імена як Олександр, Михайло, Анастасія, Наталія, Ольга звучатимуть сучасно і красиво навіть і через сто років, тоді як модне в недавньому минулому ім'я Сніжана сьогодні вже не виглядає таким.

Помилка сьома: Ім'я - це не просто слово!

Багато хто вважає, що головне в імені - це милозвучність і відсутність негативних асоціацій. Насправді це ще далеко не все. Ім'я - це те, що людина ототожнює з самим собою, це звукове вираження нашого "Я", а до самого себе люди особливо небайдужі. Те, що іншим часто здається нічого не значущою дрібницею, самим носієм імені може сприйматися з особливою гостротою.

Це відноситься і до звучання імені. Кожне ім'я має свою мелодію. Вслухайтеся, наскільки по-різному звучать імена Петро та Інокентій. У першому закладений потужний заряд зібраності і пробивної завзятості, у другому ж, якщо Ви володієте музичним слухом, Ви легко уловите тонку артистичну ноту.

І цю мелодію, цю музику свого імені, Ваша дитина з юних років буде ототожнювати з самим собою. Як Ви думаєте, чи може характер цієї мелодії не позначитися на характері Вашої дитини?

 как выбрать имя ребенкуПоради щодо вибору імені для дитини

* Якщо у Вас вже є варіанти імені для дитини, але Ви поки не вирішили, на якому з них зупинитися, спробуйте спочатку приміряти ці імена не на свого малюка, а на якусь сторонню людину. Зрештою, для більшості оточуючих і Ваша дитина буде такою ж сторонньою. Прислухайтеся, сподобалася б Вам стороння людина з таким ім'ям? Чи не викликає обране ім'я будь-яких неоднозначних емоцій або асоціацій?

* Попросіть чужу людину вимовити вибране Вами ім'я вголос. Оцініть, як це ім'я прозвучить в чужих вустах. Приблизно так звертатимуться до Вашої дитини на вулиці, в школі і на роботі. Якщо Вам здасться, що сторонні вимовляють ім'я Вашої дитини якось не так, то значить Ваш вибір, швидше за все, неправильний. Повірте, жоден сторонній не буде вимовляти ім'я Вашої дитини з тією ж любов'ю і ніжністю, що і Ви.

* Згадайте відомих людей, знайомих або родичів з таким же ім'ям, яке хотіли б дати своїй дитині і Ви. Подумайте про їх достоїнства і недоліки, зважте, наскільки вдало склалася у цих людей життя. Це НЕ ОЗНАЧАЄ, що якщо Ви дасте своїй дитині таке ж ім'я, він повторить долю цих людей (закони психології діють більш тонко), однак подібний аналіз може дати деяке уявлення про загальний напрямку, в якому буде розвиватися характер Вашого малюка.

* Оцініть, наскільки обране ім'я поєднується з ім'ям по батькові. Якщо це поєднання коробить слух, краще буде підібрати інше ім'я.

* Перш ніж зробити остаточний вибір, подумайте про те, яким Ви хочете бачити свою дитину. Якщо Ви бажаєте забезпечити їй спокійне, тихе життя, тоді уникайте як занадто рідкісних, так і занадто банальних імен. І те й інше буде викликати у дитини дискомфорт.

* Не забувайте, що рідкісні або надто красиві імена неминуче привертають зайву увагу, з яким буває дуже важко впоратися. Занадто ж поширене, банальне ім'я, навпаки, мов коле самолюбство. Кожній людині хочеться відчувати свою унікальність і неповторність, а банальне ім'я суперечить цьому.

* Якщо ж Ви з малих років хочете навчити свою дитину стояти за себе і відстоювати свої інтереси, тоді навпаки, уникайте зручних імен. Якщо ім'я викликатиме у дитини деякий дискомфорт і переживання, то це може стати тим стимулом, який змусить його з дитинства доводити оточуючим свою значимість. Схожим чином людина, яка все життя переживала через свій невисокий зріст, зуміла одного разу стати імператором і увійшла в історію під ім'ям Наполеон. Однак не варто при цьому забувати про почуття міри.

* Ну і нарешті, пам'ятайте, що на світі мало зовсім вже негативних або навпаки, абсолютно вдалих імен. Багато з помилок при виборі імені цілком можна скорегувати правильним вихованням. Інша справа, хотілося б, щоб цих помилок було менше.

 

 

 

 

Коментарі  

 
0 #1 Like 09.01.2016, 23:31
Главное что бы не было как в анекдоте... Вышла гулять во двор с сыном... дети вокруг: Афродита, Виолетта, Станислава, Макар, Родион, Деонис, Елисей, Беладонна, Аэлита. И только я одна, как дура, вывела гулять Андрюшу...
Цитата
 
 
0 #2 Марина 14.10.2016, 14:45
Мою дочь зовут Леной... так вот в детском саду, когда мы туда записывались, сказали: "как приятно видеть ребёнка с таким редким по нынешним временам именем". Дожили... а ведь во времена моего детства Леночек было море... как и Олей, Светлан, Наташ, Катюш и прочих... сейчас их среди детей днём с огнём не найдёшь.
Цитата
 
 
0 #3 Vika 17.11.2016, 17:29
У меня сынишку Ярослав звать...
Как придет в развивашку, так реально - Марта, Макар. Елисей, Лев, Сюзанна....
Правда еще Игорь есть, но не знаю каким ветром его туда занесло :)
Цитата
 
 
0 #4 Mama 22.01.2017, 13:51
А у нас в песочнице всех хватает: Платон, Дарья, Эвелина, Есения, Тарас, Маргарита, Кира, Валерия, София, Максим, Глеб, Андрей, Варвара, Ксения. Хорошие имена и малыши хорошие)
Цитата
 
 
0 #5 Марія 04.05.2017, 15:35
Зараз імен, які прийшли із західної Європи дуже багато, також багато імен старовинних.
Цитата
 
 
0 #6 Olga 13.05.2017, 02:00
Головне, що не має імен - Даздраперма, Тракторіта, Владлен, Електрифікація та інших совкових))
Цитата
 
 
0 #7 Марія 23.08.2017, 17:44
Дуже гарні імена Зоряна, Михайлик, Василько, Славік, Орест, Мар'яна та інші. Головне без фанатизму, щоб діти не звинувачували батьків
Цитата
 
 
0 #8 Тамара 30.10.2017, 13:07
Ну мода на имена всегда была. У нас во дворе было две семьи, у которых дети были одногодками. Старших звали Сергеями, младших - Александрами.
В наше время ходила фраза "Что ни рожа - то Серёжа".
Очень много знакомых Николаев. А в институте - так вообще. Из 20 одногруппников было 9 Николаевичей и Николаевн и 2 Ярославовича.
Цитата
 
 
0 #9 Alisa 02.11.2017, 00:14
Это хорошо, когда родители выбирают имя. А то была мода - все Юры, Потом Саши. Вот Настей много, сейчас одни Сони... Некий топ-лист.

Очень рад за тех, кто выбирает красивые имена, а не те, что в топ-10 попали.
Цитата